+ Përgjigju Temës
Rezultatet 1 te 22
  1. Si ta bëni Star Wars Battlefront 2 (Origjinal 2005) të funksionojë në Windows 10 
    #1
    Data e Bashkimit
    Shkurt 2018
    Vendndodhja
    Pirkanmaan maakunta
    Postimet
    11


    Ethet e Luftës së Yjeve janë akoma të pranishme! Dhe ndërsa disa njerëz ende nuk e kanë parë filmin, disa prej tyre po shijojnë mallra të ndryshme interesante, por disa njerëz vendosën të plaken
    shkolla, dhe luani përsëri një nga lojërat më të njohura të Star Wars, Star Wars Battlefront 2.
    Por Battlefront 2 u lëshua në 2005, dhe Microsoft lëshoi disa versione të Windows që atëherë. Pra, në këtë artikull, ne do të flasim se çfarë të bëjmë, nëse Star Wars Battlefront 2 nuk funksionon në versionin e fundit të Windows, Windows 10.
    Si ta bëni Star Wars Battlefront 2 të funksionojë në Windows 10


    1. Aktivizo përzierjen stereo
    2. Drejtoni lojën në modalitetin e pajtueshmërisë
    3. Përditësoni Windows dhe instaloni drejtuesit më të fundit
    4. Fshi vidmode
    5. Fik firewall
    6. Drejtoni lojën si administrator
    7. Rinstaloni lojën





    1. Aktivizo përzierjen stereo

    Shumë përdorues që kanë hasur në një problem me Star Wars Battlefront 2 në Windows 10 thanë se aktivizimi i Stereo Mix do ta rregullojë problemin. Ja çfarë duhet të bëni për të aktivizuar Stereo Mix në Windows 10:

    1. Klikoni me të djathtën mbi ikonën Speaker në shiritin e detyrave
    2. Hapni pajisjet e regjistrimit
    3. Klikoni me të djathtën në hapësirën e zbrazët dhe zgjidhni Trego pajisjet e fshehura
    4. Stereo Mix do të shfaqet, kështu që thjesht kliko me të djathtën mbi të dhe zgjidh Enable
    5. Nëse nuk jeni në gjendje të aktivizoni Stereo Mix, me siguri ju mungon një shofer, kështu që drejtohuni te 6. Menaxheri i Pajisjes dhe shikoni nëse drejtuesit tuaj audio mungojnë


    Pasi të keni aktivizuar Stereo Mix, shkoni dhe provoni të hapni Star Wars Battlefront 2, duhet të funksionojë mirë tani. Por nëse jo, provoni ta drejtoni lojën në modalitetin e pajtueshmërisë.

    2. Drejtoni lojën në modalitetin e pajtueshmërisë

    Për të drejtuar Star Wars Battlefront 2 në modalitetin e pajtueshmërisë, bëni sa më poshtë:



    1. Hapni dosjen Star Wars Battlefront 2 (nëse e përdorni përmes Steam, duhet të jetë C: \ Steam \ steamapps \ common \ Star Wars Battlefront 2)
    2. Klikoni me të djathtën mbi Fillo Wars Battlefront 2 ikonën, dhe zgjidhni Properties
    3. Shkoni te skedari "Përputhshmëria", nën modalitetin "Përputhshmëria", kontrolloni "Ekzekutoni këtë program në modalitetin e pajtueshmërisë" për: dhe zgjidhni Windows 7 nga zbritës menu
    4. Kliko OK


    3. Përditësoni Windows dhe instaloni drejtuesit më të fundit

    Sigurohuni që po përdorni versionin më të fundit të Windows. Ekzekutimi i versioneve të vjetëruara të OS mund të shkaktojë çështje të ndryshme, duke përfshirë çështjet e fillimit të lojës ose rrëzimet. Shkoni te Settings> Update & Security> Windows Update dhe klikoni në butonin Check for updates.

    Windows Update instalon automatikisht përditësimet më të fundit të drejtuesit kur kontrolloni për përditësime. Sidoqoftë, sigurohuni që vërtet keni instaluar versionet më të fundit të shoferit duke nisur Device Manager. Nëse ka ndonjë pikëçuditëse pranë drejtuesve të veçantë, klikoni me të djathtën mbi drejtuesit përkatës dhe zgjidhni Përditëso.


    4. Fshi vidmode

    Disa përdorues konfirmuan fshirjen vidmode rregulluar problemin. Shkoni te C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Star Wars Battlefront II \ GameData \ DATA \ _LVL_PC dhe thjesht fshini vidmode.


    5. Fik firewall

    Fikja e firewall -it tuaj mund t'ju ndihmojë gjithashtu të ekzekutoni Star Wars Battlefront 2 në Windows 10. Disa përdorues konfirmuan se kjo zgjidhje e shpejtë e zgjidh problemin për ta, kështu që ju mund të dëshironi ta provoni.

    1. Shkoni te Start> hapni Panelin e Kontrollit> Sistemi dhe Siguria> Firewall> shkoni te Aktivizimi ose çaktivizimi i Windows Firewall
    2. Kontrolloni kutitë e kontrollit që ju lejojnë të fikni murin e zjarrit




    6. Drejtoni lojën si administrator

    Nëse e luani lojën në Origin, ndiqni këto hapa për ta drejtuar atë si administrator:

    1. Shkoni te C: \ Program Files \ Origin \ Origin.exe> klikoni me të djathtën në skedarin e ekzekutueshëm> zgjidhni Properties> shkoni te skeda Compatibility> zgjidhni Run as admin
    2. Shkoni te C: \ Program Files \ Origin Games \ STAR WARS Battlefront II \ starwarsbattlefrontii.exe> klikoni me të djathtën në këtë skedar .exe> zgjidhni Properties> shkoni te Pajtueshmëria tab> kontrolloni Run as Admin kutia e kontrollit

    Këtu janë hapat që duhet të ndiqni në Steam:

    1. Shkoni në Bibliotekën tuaj Steam> klikoni me të djathtën në lojë> shkoni te butoni Properties> Local Files
    2. Shkoni te Shfletoni Skedarët Lokal> klikoni me të djathtën në lojën e ekzekutueshme> zgjidhni Karakteristikat
    3. Zgjidhni skedën Përputhshmëria> zgjidh 'Drejtojeni këtë program si administrator'> Aplikoni
    4. Rinisni Steam> filloni përsëri Star Wars Battlefront 2.



    7. Rinstaloni lojën

    Epo, nëse asgjë nuk funksionoi, provoni të çinstaloni dhe instaloni përsëri lojën.

    Bëhet fjalë për këtë, shpresoj se ky artikull ju ndihmoi për të zgjidhur problemin dhe se tani jeni në gjendje të luani lojën tuaj të preferuar Star Wars në kompjuterin tuaj Windows 10.


    "Unë nuk kam dështuar, sapo kam gjetur 10 000 mënyra që nuk do të funksionojnë."-Thomas A. Edison
     

  2.  
    #2
    Data e Bashkimit
    Jul 2022
    Postimet
    6
    Thank you
     

Informacioni i Temës

Përdoruesit që Shfletojnë këtë Temë

Aktualisht ka 1 përdorues që po shfletojnë këtë temë. (0 anëtarë dhe 1 mysafirë)

Fijet e ngjashme

  1. Need For Speed - Most Wanted 2005 (GameCube)
    By RoboCop in forum Need For Speed
    Përgjigjet: 0
    Postimi i fundit: 15 shtator 2021, 10:31 pasdite
  2. Përgjigjet: 0
    Postimi i fundit: 27 dhjetor 2016, 12:18 pasdite

Lejet e Postimit

  • Ju mund postoni tema të reja
  • Ju mund postoni përgjigje
  • Ju mund bashkëngjitni bashkëngjitjet
  • Ju mund modifikoni postimet tuaja
  •  
DMCA.com Protection Status

https://apg-clan.org tested by Norton Internet Security https://apg-clan.org tested by McAfee Internet Security

Flag Counter