در این مبحث من قصد دارم در مورد پنج بازی تفنگ سبک بازی خود بحث و بررسی کنم. Now a Light Gun لوازم جانبی محبوب بازیهای 1980 و 1990 برای بازیهایی است که شما را ملزم می کند از یک اسلحه اسلحه ای استفاده کنید که چراغی از خود ساطع می کند تا مانند هدف قرار دادن یک اسلحه واقعی روی صفحه برای ضربه زدن به اهداف خود استفاده شود. متأسفانه اسلحه های سبک تقریباً از بازار خارج شده اند ، زیرا عمدتا برای تلویزیون های CRT استفاده می شده اند ، زیرا صفحه نمایش آنها بسیار کم است و قبل از وجود تلویزیون های LCD استفاده می شده است - که برای اسلحه های سبک کار نمی کند. تفنگ های سبک تر PS3 مانند Time Crisis 3 دارای LED های IR هستند که در تلویزیون های LCD سازگار هستند ، اما به اندازه نسخه های اصلی دقیق و سریع نیستند. و نینتندو خود را برای استفاده از Wii Remotes آماده کرده بود زیرا دارای سنسور حرکت برای Wii Zapper هستند ، اما اکثر بازی های Wii برای بازی های FPS Single Player و Shooting Games دارای ویژگی متقابل پویا هستند و Wii Remote هدف کاملی ندارد. نسبت به اسلحه های سبک قدیمی نینتندو ، بسیار عقب تر ، و همچنین در حال حاضر رتبه بندی نه تنها به ترجیح من بلکه به عوامل اصلی بستگی دارد:-

>> کنترل ارگونومیک
>> محکم و بادوام
>> کنترل های مناسب
>> کاهش تأخیر ورودی
>> و چگونه برای گیمرهای معمولی راحت تر است

شماره 5 Namco G-Con/GunCon:-
Name:  640px-Namco-GunCon-PS1.jpg
Views: 390
Size:  27.8 KB
این Light Gun عمدتا برای پلی استیشن و بازی هایی مانند Time Crisis و Point Blank به طور انحصاری استفاده می شد. دارای یک ماشه و دو دکمه در قسمت جلویی دکمه در هر دو طرف است. این تفنگ بد نیست و برای هدف گرفتن با مناظر آهنی و گرفتن احساس خوبی دارد. اما هیچ جا به اندازه نسخه های Arcade راحت نیست. نیاز به استفاده از دکمه ها برای Time Crisis ناخوشایند است زیرا برای بارگیری مجدد باید دکمه قرمز را فشار دهید - بعد از 6 عکس. نسخه Arcade بازیکن را ملزم می کند که از پدال برای بارگیری مجدد و پوشاندن استفاده کند و به بازیکن اجازه دهد با دو دست نشانه گیری را کنترل کند. برخی از گزینه های کوچکتر مانند 007 Walther PPK و با حالت Auto-Fire و Auto-Reload for Time Crisis به نظر می رسند ، اما به نظر نمی رسد دوام زیادی داشته باشند و به اندازه نسخه Namco قابل اعتماد نیستند. و مدل G-Con/GunCon 3 اجازه می دهد تا LED IR برای پشتیبانی از تلویزیون جدیدتر باشد و دارای دو چوب آنالوگ است اما نمی توان بر روی دکمه ای که در زمان محدودی فشار می دهد کار کرد. من شخصاً استفاده از پدال را آسان تر می دانم زیرا نگاه کردن به دکمه Light Gun می تواند کمی حواس شما را پرت کند و می تواند هدف بازیکن را خراب کند.

#4 Cheetah Defender 64 Lightgun:-
Name:  cheetah-defender-64-lightgun-2-768x768.jpg
Views: 704
Size:  23.2 KB
این دستگاه برای Commodore 64 استفاده شد و کاملا محکم و صاف به نظر می رسد. این دستگاه بسیار براق نیست و ساده به نظر نمی رسد ، اما به نظر می رسد ترکیبی یا ترکیبی از Revolver وسترن و اسلحه ری ری است. این اسلحه بسیار ساده است زیرا فقط ماشه ای برای شلیک و مناظر آهنی مناسب دارد. برای اتصال به پورت های سریال C64 DE-9 وصل می شود. تنها نقطه ضعف این است که نه تنها در تلویزیون های CRT کار می کند ، بلکه کمی اسباب بازی به نظر می رسد. البته این طرح در اواسط دهه 1980 ساخته شد و طرح های پشت آن بسیار جعبه ای و حجیم بود.

شماره 3 Nintendo Super Scope:-
Name:  Nintendo_Super_Scope_Super_famicom_retropixl_retrogaming_4.jpg
Views: 388
Size:  14.4 KB
این یک تفنگ سبک بازوکا برای SNES است. گرفتن آن بسیار خوب است و همچنین راحت می توانید Super Scope خود را روی شانه خود قرار دهید. مزیت این تفنگ سبک ، دقت آن در تشخیص روشنایی تلویزیون و استفاده از 6 باتری AA برای بی سیم شدن آن است. برای عملکرد صحیح به جعبه گیرنده نیاز دارد. Super Scope دارای 2 دکمه برای مکث و شلیک است. تنها نقطه ضعف آن این است که حجیم است و نمی تواند برای کودکان زیر 6 سال مفید باشد زیرا آنها شانه های پهن تر و پهن تری ندارند.

شماره 2 Amstrad Magnum Light Phaser
Click image for larger version. 

Name:	Sinclair_magnum_light_phaser.jpg 
Views:	700 
Size:	82.8 KB 
ID:	151
این کلون Sega's Light Phaser برای سیستم اصلی است. دلیل اینکه من این اسلحه سبک را ترجیح می دهم این است که به راحتی آن را می گیرد و دیدهای آهنی آن وجود دارد. می توان از آن برای طیف C64 و ZX استفاده کرد اما به دلیل پورت موجود برای آن ، فقط برای محدوده 2A+ استفاده می شود. این توسط Amstrad برای Sinclair در 1987 ساخته شد و همچنین برای Action Pack Bundles که تنها با چند بازی Light Gun عرضه می شود. احساس سفتی می کند و به راحتی در دست می گیرد. تنها نکته منفی این است که در یک تلویزیون تصویری با کیفیت ضعیف تشخیص می دهد. من در دهه 1980 یک تلویزیون 13 اینچی داشتم و پیکسل ها را خیلی تار می کردم و همچنین کنتراست و روشنایی بدی داشتم. بنابراین نه تنها در تلویزیون های CRT کار می کند بلکه فقط با کیفیت تصویر مناسب است. با استفاده نکردن از کانکتورهای RF مانند پلاگین های هوایی تلویزیون و کانکتورهای کامپوزیت RCA عملکرد بهتری خواهد داشت زیرا باعث ایجاد تار RGB و خزیدن نقطه می شوند. اما باید روی تلویزیون های CRT با صفحه نمایش بزرگ کار کند.

شماره 1 نینتندو NES Zapper + محدوده دید سریع لوکس QuickShot
Name:  Zapperscope.jpg
Views: 1072
Size:  15.2 KB
در حال حاضر این Light Gun مورد علاقه من است زیرا نماد آن نیست اما از برخی بازی های درجه یک NES Light Gun پشتیبانی می کند. برخی از بازیکنان یکپارچهسازی با سیستمعامل می دانند که چگونه NES در دهه 1980 محبوب بود ، اما NES Zapper باید برای کنترلرهای آنها ضروری باشد. کیفیت آن محکم و صاف است و همچنین گرفتن و هدف گیری آسان است. رنگ نارنجی درخشان بهتر از نسخه خاکستری به نظر می رسد و برای استفاده از آن به عنوان تفنگ ری به نظر می رسد. اما این NES Zapper بدون Scope for Skeet Shooting در Duck Hunt مفید نخواهد بود. متاسفانه امروزه دامنه QuickShot بسیار نادر است و اکثر بازی های Light Gun برای Wii و برخی از نسخه های Arcade جایگزین شده اند.

آیا این تفنگ های سبک باید پیشرفت اساسی داشته باشند؟ همچنین در مورد مشکل Display Lag برای تلویزیون های مدرن که حل آن بسیار دشوار است اما Raspberry Pi و LightGunVerter - شاید چیزی کمتر ناخوشایند یا راه دیگری باشد. همچنین می توانید برای نشان دادن هدف بهتر و کمتر خسته شدن چشم ، فلورسنت را اضافه یا قرار دهید یا حتی یک نشانگر لیزری را به عنوان قرمزی نقطه قرمز ببندید. من شخصاً از Wii Zapper ناراحت نیستم و به خوبی یک تفنگ سبک کار می کند اما مانند دیگر تفنگ های سبک سنتی کار نمی کند. من نمی دانم که آیا تولیدکنندگان تلویزیون به سرعت از تلویزیون های OLED ، MicroLED یا حتی تلویزیون های QLED پیشرفت های بسیار کم در تأخیر صفحه نمایش انجام می دهند یا خیر. در نظر داشته باشید که ورودی و فیلم تلویزیونی دیجیتال برای نمایش هر پیکسل در هر فریم زمان می برد. در حالی که تلویزیون های قدیمی CRT آنالوگ از اسلحه های انتخابی RGB استفاده می کنند که سریعتر از تلویزیون های مدرن پخش می شوند ، علیرغم فناوری اولیه اولیه ، مصرف بیش از حد انرژی ، مواد سمی و صدای وزوز پر سر و صدا.

فقط زمان می تواند بگوید...