+ Одговори на темата
Страница 1 на 2 12 ПоследноLast
Резултати 1 до 10 на 11
  1. Имате идеја кои пакети на Debian ми се потребни за огнено оружје 3.0? 
    #1
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    Се обидувам да поставам сервер за огнено оружје 3.0 на мојата кутија за сервер Линукс. Наидувам на грешка sdtc ++ 6. Се прашувате дали случајно ќе знаете кои пакети на Debian ќе треба да ги инсталирам? Помина повеќе од една деценија откако се обидов да поставам hlds сервер, и јас сум повеќе од малку 'рѓосан.

    Грешката што ја добивам е следнава:

    Code:
    LoadLibrary failed on l/sh▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒r▒▒▒O▒▒▒P▒▒▒O▒▒▒: l/sh▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒r▒▒▒O▒▒▒P▒▒▒O▒▒▒: cannot open shared object file: No such file or directory
    Host_Error: Couldn't get DLL API from l/sh▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒r▒▒▒O▒▒▒P▒▒▒O▒▒▒!
    FATAL ERROR (shutting down): Host_Error: Couldn't get DLL API from l/sh▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒P▒▒▒r▒▒▒O▒▒▒P▒▒▒O▒▒▒!
     

  2.  
    #2
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    Игнорирај го овој пост. Ова беше заебан ...
    Последен пат изменето од Drek; 28 јуни 2020 година на 12:50 часот.
     

  3.  
    #3
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    Метамод-П секогаш беше едно од оние чудесни парчиња кодирање што само работеа, но немавте идеја зошто функционираше. Мислам дека оригиналниот развивач беше овластен гениј.
     

  4.  
    #4
    Датум на зачленување
    Ноември 2001 година
    Локација
    Данди, Шкотска
    Мислења
    502
    https://github.com/APGRoboCop/metamod-p пробај со мојата изменета верзија.


    [APG] Водач на кланот - [email protected]
     

  5.  
    #5
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    Благодарам, ќе го сторам тоа.
     

  6.  
    #6
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    Игнорирај го мојот погоре објавен за метамод. Тоа не е metamod-p и е застарено.
     

  7.  
    #7
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    После една недела удар со главата кон wallидот со ова открив дека ставив „+[име на мапа]“ наместо „+мапа [име на мапа]“ во мојата командна линија hlds_run. Јас сум на половина пат помеѓу крајно изнервирани и возбудени.

    Во меѓувреме, јас создадов скрипта за стартување што може динамично да генерира mapcycle.txt што содржи само мапи што се инсталирани и имаат бот патокази, и која случајно избира почетна карта.

    Навистина не беше потрошена недела, научив и научив многу. Едноставно, многу ми е мило што не направив нуклеарка. Во еден момент мислев дека проблемот е во тоа што Firearms нема да работи на Debian bullseye, затоа размислував да направам формат и наместо тоа да инсталирам бастер.
     

  8.  
    #8
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    Она што е интересно е дека Firearms 3.0 нема да се вчита на Linux ако се обидете да ја вчитате библиотеката за игри директно без режими, но ќе работи со Metamod-P што Robocop го има тука. Така, благодарам г -дин Робокоп.
     

  9.  
    #9
    Датум на зачленување
    Ноември 2001 година
    Локација
    Данди, Шкотска
    Мислења
    502
    Да добро, јас го тестирав ова на мојот сервер Debian Dedicated Server за ФА 3.0 да работи. Но, се чини дека [APG] Metamod-P39 го прави CS 1.6 да се сруши поради некоја причина.


    [APG] Водач на кланот - [email protected]
     

  10.  
    #10
    Датум на зачленување
    Јуни 2020 година
    Мислења
    15
    За жал, ниту јас, ниту моите пријатели немаме интерес за CS 1.6.
     

Информации за темата

Корисниците ја прелистуваат оваа тема

Во моментов има 1 корисник што ја прелистува оваа тема. (0 членови и 1 гости)

Слични нишки

  1. FireArms 3.0 Durandal во HD
    By RoboCop in forum FireArms
    Одговори: 0
    Последна објава: 15 септември 2021 година, 23:14 часот
  2. Одговори: 0
    Последна објава: 3 август 2015 година, 06:53 часот

Објавување дозволи

  • Ти може објавувајте нови нишки
  • Ти може објавете одговори
  • Ти може објавете прилози
  • Ти може изменете ги вашите објави
  •  
DMCA.com Protection Status

https://apg-clan.org tested by Norton Internet Security https://apg-clan.org tested by McAfee Internet Security

Flag Counter