Dobrý den, v tomto tématu budu diskutovat o mých pěti nejlepších deskových hrách, které jsem kdy hrál. Nyní, než je odhalím, vám ukážu návrhy, edice a možná rok, kdy tato konkrétní vydání vyšla poprvé. Také jsem byl zklamaný z toho, jak Hasbro a Mattel převzali některé klíčové značky a byli pohlceni, protože ty nejnovější deskové hry a hračky dnes nejsou tak dobré, jak byly. Takže ano, přiznávám, že se deskové hry a hračky zlepšily díky podpoře aplikací Bluetooth a Smartphone. Ale nebudu zmiňovat hračky jako Lego ani Tomyho velký velký nakladač, protože to NENÍ ve skutečnosti deskové hry, protože o tom teď není řeč. Začněme tedy číslem 5:-

#5 Payday (Waddington's UK, 1994)

Name:  Pay-Day-Board-Game-By-Waddingtons-Complete-Great.jpg
Views: 3361
Size:  51.0 KB

Nyní je to něco jako Monopoly a Game Of Life, ale trochu kombinované. V této hře musíte přes tuto desku měsíce postoupit třikrát, abyste vyhráli co nejvíce peněz. Jediná věc, kterou musíte sledovat a na kterou byste narazili, jsou účty, faktury a další. Byl jsem šťastný, když jsem tu hru dostal, když mi bylo 11, a byla to docela zábava. Ale pro ty novější edice, když 21Svatý Přišlo století… podle mého osobního názoru nebyly tak dobré jako originál. Ano, návrhy jsou elegantnější a dobré, ale nemohou nahradit ani pokračovat v mých vzpomínkách z dětství na ten původní, který jsem hrál.

#4 Cluedo (Waddington's UK, 1995)

Name:  Waddingtons-Cluedo-1995-Complete-Super-condition-Rare.jpg
Views: 354
Size:  26.8 KB

Tato hra je také známá jako Clue for Americans. Tento design vypadá o něco moderněji než verze z 80. let. I když tato hra může být děsivá, protože se jedná o hru Murder Mystery, ale alespoň neobsahuje krev ani krev. Jsem si jistý, že znáte pravidla, protože jde o hraní za jednu z postav nebo o utajení za jednu z postav - ať už si ji chcete zahrát kdykoli - ale dostanete karty, které si ponecháte. Ale pouze 3 karty, které obsahují podezřelého, zbraň a místnost, kde došlo k vraždě, budou vloženy do obálky, dokud hra neskončí.

Frustrace č. 3 (MB, 1986)

Name:  81I4sOvMjSL._AC_SL1500_.jpg
Views: 201
Size:  97.0 KB

Tato hra byla čistě na štěstí a já jsem byl šťastný, když se moje štěstí objevilo, když jsem vyhrál a z kopule vyskočilo několik šťastných 6s. Co je na této hře tak dobrého, že si nemusíte dělat starosti se ztrátou kostek, protože je bezpečně uložena v kopuli. Určitě se ale nedívejte na 4 barevné pulty, protože ty lze snadno ztratit. Protože to mi bylo řečeno, když jsem byl velmi mladý.

#2 Scrabble (Spears Games, 1988)

Name:  81u3pVurtQL._AC_SL1500_.jpg
Views: 105
Size:  97.6 KB

Nyní byla tato hra pro můj dětský mozek složitá, protože jsem potřeboval použít svůj slovník, ale kurz, který není povolen, dokud konkrétní slovo, které jsem umístil na tabuli, skutečně existuje. Scrabble však přichází v různých edicích, jako je Junior Scrabble, Upwords Scrabble, Super Scrabble a Deluxe Scrabble. Junior Scrabble byl v pořádku, protože pro mě bylo jednodušší, když jsem byl dítě. Ale dnes bude původní edice 1988. Nyní jsem také hrál Upwords, což je něco jako Deluxe Scrabble s gramofonem, ale na stávající slova lze přidat písmena. Nikdy jsem však nevlastnil Super Scrabble a Deluxe Scrabble. Super Scrabble obsahuje širší desku pro přidání dalších písmen do mřížky a více písmen. Ale pro Deluxe Scrabble není moc vylepšení originálu. Moje nejlepší volba je tedy originál z roku 1988.

Než se dostanu ke své oblíbené „Numero Uno“, zde jsou moje čestná uznání:-

Blockbusters (Waddington's UK, 1986)

Name:  a48cdc3b300e948b347210c24ee23d98.jpg
Views: 148
Size:  99.0 KB

Myší past (MB, 1993)

Name:  s-l1600.jpg
Views: 108
Size:  100.2 KB

Screwball Scramble (Tomy, 1980)

Name:  s-l1600 (2).jpg
Views: 112
Size:  91.5 KB

Odpočítávání (Spears Games, 1993)

Name:  s-l640.jpg
Views: 242
Size:  47.5 KB

Kdo chce být milionářem (Upstarts, 2000)

Name:  s-l1600 (1).jpg
Views: 105
Size:  98.3 KB

Monopoly č. 1 (Waddington's UK, 1984)

Name:  02ac71bc44ce9f49e7727cf33d6cefe0.jpg
Views: 104
Size:  93.0 KB

Ano, uhodli jste! Monopoly je můj velmi oblíbený. Protože je Monopoly velmi populární, existují pro tuto hru stovky variant! Nejpozoruhodnější varianty jsou Junior Monopoly, Simpsons Monopoly, Star Wars a mnoho dalších ... Ale v tomto tématu budu diskutovat o tomto britském vydání z 80. let. Tato hra mě opravdu inspirovala, když mi bylo 6 let, ale nerozuměl obchodní strategii a také věděl, jaké štěstí potřebuji, abych mohl soutěžit. Na rozdíl od původní verze od Parker Bros je tato britská Waddingtonova edice založena na názvech ulic z Londýna. A LOL, když jsme ztratili jeden ze zelených domů (ne ne oxid uhličitý) pro Trafalgarské náměstí, museli jsme jako skleník použít jednu z těch drobných nefritových ozdob Nelsonova sloupu. Ha ha ha! Také jsem chtěl získat další edice Monopoly jako Deluxe Monopoly s více žetony ve zlatě a Dundee City Edition Monopoly. Nikdy jsem ale nevlastnil verzi Deluxe, ale alespoň jsem tu dostal svou vlastní verzi City!

https://www.amazon.co.uk/Winning-Mov.../dp/B008O47ZDE