Pozdravljeni, v tej temi bom razpravljal o svojih petih družabnih igrah, ki sem jih kdaj igral. Zdaj, preden jih razkrijem, vam bom pokazal zasnove, izdaje in morda v katerem letu so te izdaje prvič izšle. Razočaran sem bil tudi nad tem, kako sta Hasbro in Mattel prevzela nekaj ključnih blagovnih znamk in jih prevzela, saj te najnovejše družabne igre in igrače danes niso tako dobre, kot so bile. Torej, priznam, da so se družabne igre in igrače izboljšale s podporo za Bluetooth in aplikacijo za pametne telefone. Ne bom pa omenjal igrač, kot sta Lego ali Tomyjev Big Big Loader, saj to NISO res družabne igre, saj to za zdaj ni tema. Začnimo torej s številko 5:-

#5 Payday (Waddington's UK, 1994)

Name:  Pay-Day-Board-Game-By-Waddingtons-Complete-Great.jpg
Views: 3420
Size:  51.0 KB

Zdaj je to nekako kot Monopoly in Game Of Life, vendar nekako združeno. V tej igri morate 3-krat napredovati čez ta mesec, da osvojite čim več denarja. Toda edine stvari, ki jih morate gledati in na katere bi naleteli, so računi, računi in še več. Vesel sem bil, ko sem dobil to igro, ko sem bil star 11 let in je bila zelo zabavna. Toda za tiste novejše izdaje, ko je 21st Prišlo je stoletje ... po mojem mnenju niso bili tako dobri kot original. Da, v redu, dizajni so bolj elegantni in dobri, vendar ne morejo nadomestiti ali nadaljevati mojih otroških spominov na original, ki sem ga igral.

#4 Cluedo (Waddingtonovo Združeno kraljestvo, 1995)

Name:  Waddingtons-Cluedo-1995-Complete-Super-condition-Rare.jpg
Views: 382
Size:  26.8 KB

Ta igra je za Američane znana tudi kot Clue. Ta oblika je nekoliko bolj moderna do različice iz osemdesetih let. Čeprav je ta igra lahko strašljiva, saj gre za igro Skrivnost umora, vendar vsaj ne vsebuje krvi ali krvi. Prepričan sem, da poznate pravila, saj gre le za to, da igrate kot eden od likov ali se skrivate kot eden od likov - kadar koli ga želite igrati - vendar boste dobili karte, ki jih boste obdržali. Toda le 3 karte, ki vsebujejo osumljenca, orožje in sobo, v kateri se je zgodil umor, bodo postavljene v ovojnico, dokler se igra ne konča.

#3 Razočaranje (MB, 1986)

Name:  81I4sOvMjSL._AC_SL1500_.jpg
Views: 229
Size:  97.0 KB

Ta igra je bila zgolj na srečo in vesel sem bil, ko se mi je sreča pokazala, ko sem zmagal in se mi je s kupole pojavilo nekaj srečnih 6 -ih. Kar je v tej igri tako dobro, vam ni treba skrbeti, da bi izgubili kocke, saj je varno shranjena v kupoli. Vendar ne glejte 4 barvnih pultov, saj jih je mogoče zlahka izgubiti. Ker so mi to povedali, ko sem bil zelo mlad.

#2 Scrabble (Spears Games, 1988)

Name:  81u3pVurtQL._AC_SL1500_.jpg
Views: 137
Size:  97.6 KB

Ta igra je bila za moje otroške možgane težavna, saj sem moral uporabiti svoj slovar, vendar seveda to ni dovoljeno, dokler ta beseda, ki sem jo dal na tablo, dejansko ne obstaja. Vendar pa Scrabble prihaja v različnih izdajah, kot so Junior Scrabble, Upwords Scrabble, Super Scrabble in Deluxe Scrabble. Junior Scrabble je bil v redu, saj mi je bilo lažje, ko sem bil dojenček. Toda danes bo izvirna izdaja leta 1988. Zdaj sem igral tudi Upwords, ki je nekako podoben Deluxe Scrabble z gramofonom, vendar lahko na obstoječe besede doda črke. Nikoli pa nisem imel v lasti Super Scrabble in Deluxe Scrabble. Super Scrabble vsebuje širšo ploščo za dodajanje več črk v mrežo in več črk. Toda za Deluxe Scrabble res ni veliko izboljšanja izvirnika. Moja najboljša izbira je torej original iz leta 1988.

Preden pridem do svojega najljubšega "Numero Uno", so moje častne omembe:-

Blockbusters (Waddingtonovo Združeno kraljestvo, 1986)

Name:  a48cdc3b300e948b347210c24ee23d98.jpg
Views: 177
Size:  99.0 KB

Pasti za miško (MB, 1993)

Name:  s-l1600.jpg
Views: 137
Size:  100.2 KB

Screwball Scramble (Tomy, 1980)

Name:  s-l1600 (2).jpg
Views: 140
Size:  91.5 KB

Odštevanje (igre Spears, 1993)

Name:  s-l640.jpg
Views: 266
Size:  47.5 KB

Kdo želi biti milijonar (Upstarts, 2000)

Name:  s-l1600 (1).jpg
Views: 119
Size:  98.3 KB

#1 Monopol (Waddingtonovo Združeno kraljestvo, 1984)

Name:  02ac71bc44ce9f49e7727cf33d6cefe0.jpg
Views: 106
Size:  93.0 KB

Ja, uganili ste! Monopol je moj najljubši. Ker je Monopoly zelo priljubljen, obstaja na stotine variant za to igro! Najbolj opazne različice so Junior Monopoly, Simpsons Monopoly, Star Wars in mnoge druge ... Toda v tej temi bom razpravljal o tej izdaji iz leta 1980 v Združenem kraljestvu. Ta igra me je resnično navdušila, ko sem bil star 6 let, vendar nisem mogel razumeti poslovne strategije, pa tudi vedeti, kakšno srečo potrebujem za tekmovanje. Za razliko od izvirne različice podjetja Parker Bros, ta britanska Waddingtonova izdaja temelji na imenih ulic iz Londona. Ko smo izgubili eno od rastlinjakov (ne, ne ogljikov dioksid) za Trafalgar Square, smo morali za zeleno hišo uporabiti enega od tistih drobnih okraskov iz žada Nelsonovega stebra. Hahaha! Prav tako sem hotel dobiti druge izdaje Monopolyja, kot je Deluxe Monopoly z več žetoni v zlatu in Dundee City Edition Monopoly. Nikoli pa nisem imel v lasti različice Deluxe, ampak sem vsaj dobil svojo različico City tukaj!

https://www.amazon.co.uk/Winning-Mov.../dp/B008O47ZDE