Калі вы загрузілі WideScreen Fix 13ag, то вы можаце замяніць d3d9.dll для гэтага згаданага. У гэтым кіраўніцтве будзе дададзены пласт сумяшчальнасці Vulkan для D3D9. Цяпер я не правяраў вялізную колькасць модаў Max Payne 2, але, здаецца, выдатна працуе на Max Upgrades, Elements Of Style 1.5, Payne Effects 3 і Cinema 2.0. Здаецца, ёсць некаторыя паляпшэнні FPS, асабліва з Payne Effects 3 без запаволеных пераборлівых FPS пры выкарыстанні Bullet Time з вялікай колькасцю выбухаў. Але вынікі на вашым кампутары будуць адрознівацца, калі ў вас няма магутнай відэакарты nVidia 1080 GTX і хуткай Intel i7 або AMD Ryzen 7, як у мяне.

Цяпер, каб дадаць падтрымку Vulkan для Max Payne 2, загрузіце зборку zip з рэлізаў D9VK Github ніжэй:-

https://github.com/Joshua-Ashton/d9vk

Вы можаце стварыць рэзервовую копію зыходнага файла d3d9.dll, калі хочаце, але Steam Verify Game Cache можа вярнуць гэты арыгінальны файл, але заменіць версію D9VK. Перацягніце 32-разрадную або x32 d3d9.dll у папку C: \ Program Files (x86) Steam \ SteamApps \ common \ Max Payne 2 Падзенне Max Payne.

Файл павінен загрузіцца, але калі ў вас узнікнуць праблемы, дайце мне ведаць.