Cóż, tak, równie dobrze mogę wspomnieć o wadach telewizorów PAL. Tak więc, co jest tak dobre na tych starych telewizorach szkolnych-zwłaszcza dla regionu PAL z powrotem w pobliżu połowy XX wieku, dopóki nie zostały zastąpione przez DVB i ISDB, jak również za pomocą portów HDMI? Cóż, nie będę mówił zbyt wiele na wejściach, jak już to zakryłem, tutaj: https://apg-clan.org/showthread.php? ...i-Keyboards

Ale czy wiesz mimo, że są one przestarzałe, mają najniższe opóźnienie wyświetlania niż ich nowsze odpowiedniki-jak OLED i LCD? Jak to możliwe? Przede wszystkim dlatego, że CRTs wykorzystują prymitywne analogowe sygnały, które nie buforują jako sygnały cyfrowe wymagają czasu do przetworzenia-nie zapominając o DAC-ach, które potrzebują czasu na przekształcenie cyfrowych sygnałów audio w analogowe sygnały audio, które apelują do audiofilów. Lampy elektronopromieniowe lub CRTs korzystają z broni elektronowej, rurki z przewodami miedzianymi i wyświetlaczem ze szkła fosforowego-gdzie po prostu wysyłają światła czerwone, zielone i niebieskie. Następnie należy utworzyć obraz za pomocą 3 kolorów podstawowych na wyświetlaczu szklanym. Ale nie są one energooszczędne, ponieważ płyty LCD i OLED wykorzystują sygnały cyfrowe i zużywają mniej mocy.

Jednak w porównaniu do telewizorów kineskopowych NTSC, są pewne korzyści z używania telewizorów kineskopowych PAL, dlatego też:

Wiele filmów i filmów jest nagrywane w 24 FPS i PAL telewizory mają częstotliwość odświeżania 50Hz, ale przeplatają się do połowy projektu połowa obrazu w strukturze typu comb. Gdzie 25 z 50Hz jest używane do rysowania połowy ramki obrazu. Podobnie jak w przypadku:

Click image for larger version. 

Name:	Interlace_zoom.jpg 
Views:	270 
Size:	1.1 KB 
ID:	199

Dlatego też, jeśli wykonujesz maths, 50/2 = 25, ale używa tylko 96% klatek e, g, 24/25 * 100 = 96 (96%). Co sprawia, że filmy grają o 4% szybciej w porównaniu do NTSC, co jest bardziej znaczące niż 4% dla jak 24/30 * 100 = 92 (92%). Stąd filmy będą grać 8% szybko, jak twój umysł czuje się jakby był w czasie warp w porównaniu do oglądania konkretnego filmu, który oglądał z kin. Chociaż rzeczywista częstotliwość odświeżania NTSC jest niższa niż 60Hz w pobliżu 59.94.

Teraz mój pierwszy telewizor PAL CRT był SolaVox 14-calowy telewizor, który był bardzo mały do oglądania rozmiaru 13 cali, ale był bardzo lekki, reaguje i działa dobrze, przechodając w tryb NTSC. Nie miało to portów RCA Composite ani SCART czy S-Video, ponieważ zawiera tylko TV Aerial Plug, który jest Coaxial Analogue port. Jakość obrazu nie była tak ostry i ostry jak nowoczesne telewizory, ale to działa dla mojego Sinclair/Amstrad Magnum Light Phaser lekki pistolet do mojego ZX Spectrum + 2A dla Jamesa Bonda Action Pack. Problem był mój nowy LG LED TV cierpi niektóre wyświetlacze i audio lag, jak przy użyciu mojego Netflix i Amazon Prime wideo wydaje się mieć audio i lip-sync niedokładnie. Nawet przy użyciu mojego BlueTooth Headphones i BlueTooth Sound Bar sprawia, że gorzej!

Name:  Solavox_14inch.jpg
Views: 214
Size:  22.3 KB

Ale co z korzyściami płynnymi z gier w telewizorach PAL CRT? Dobrze, jak większość z was wie, że PAL porty gry, ale były przeznaczone wyłącznie dla NTSC w Ameryce Północnej i Japonii przy 60Hz, mają tendencję do uruchamiania 17% wolniej, gdy są one konwertowane na 50Hz. Były to jednak niektóre metody ze starszych konsol i komputerów, które mogą pozwolić na to, aby gry PAL mogły przejść do 60Hz za pomocą portów VGA, PAL60 i Hacktricks. Komputery Amiga jak A500 ECS wersje 1.3 lub 2.04 mogą pozwolić, aby gry były toggled w trybach NTSC, które były używane wyłącznie dla Dynablaster (aka Bomberman), ale nie opcjonalnie ustawione dla PAL, podczas gdy inne gry, takie jak Lemmings i James Pond 2: RoboCod, które mogą być opcjonalnie przełączane w tryb PAL/NTSC przez naciśnięcie klawisza [ TAB] dla Lemmings, [ F6/F7] klawiszy dla Jamesa Pond 2, gdy "Mała Syrenka" oszukiwać jest używany. Nawet kapitan Planet dla Amigi pozwolił na tryb NTSC naciskając klawisz [ F8]. Również kilka Amiga Format coverdisk z Future Publishing zawiera Hacktrick 60Hz z AF Coverdisk #23 i #39b , aby umożliwić ten przełącznik. Nawet niektóre menu Cracktros Trainer pozwalają graczom na przełączanie trybu NTSC przed startem gry.

Dla konsol do gier znacznie 8-Bit i 16-bitowe gry w regionie PAL cierpiał z 17% odtwarzania i prędkości, ale niektóre z nich zostały zoptymalizowane do gry w pobliżu tej samej prędkości, co NTSC. Sonic 1 gra dla Mega Napęd (Genesis dla USA) PAL miał powolną prędkość i nie miałem pojęcia, dopóki nie byłem ciekaw, aby porównać szybkość Sonic 1 i 2 Intro Theme and Invincibility Music. Sega ostatecznie opublikował i wydał swoje gry, aby być zgodne zarówno z USA i UE regionów, nawet te Electronic Arts Genesis/Mega Drive pozwoliły, że. Co może być przydatne do odtwarzania tych gier PAL w 60Hz zamiast 50Hz. Nie jestem pewien, czy inne gry były wyłącznie kompilowane i przeznaczone dla NTSC, ale jeśli się nie mylę, wiem, że Codemasters zrobił Micro Machines 2, ' 96 Special Edition i Military Edition tylko dla regionów PAL. A niektóre gry Mega Drive miały Regional Lockouts jak NTSC-J wersja Thunder Siła 4 nie będzie działać dla PAL. Regionalne Lockout Sega nie było tak rygorystyczne, jak kaseta Nintendo dla NES, SNES i N64. Czy istnieje inny sposób na umożliwienie gry PAL, która nie działa w trybie rodzimym w trybie 60Hz? Dobrze ... tak, ale to zależy od skutków ubocznych. Istnieją pewne nielicencjonowane moduły lub rozszerzenia oszukiwać jak Action Replay, Game Genie, jak również Game Shark, aby umożliwić PAL2NTSC funkcje, ale nie są bardzo wiarygodne. Jednak, korzystanie z emulatorów uruchomić z komputerów pozwala na włamanie i może obejść regionalnego Lockout przełączając się do różnych BIOSów lub przy użyciu kilka poprawek hack romhacking.net. Ale znowu, mogą mieć jakieś paskudne skutki uboczne i nie działać z prawidłową prędkością. Ponadto, mam Sonic Mega Collection PAL dla mojego GameCube i to pozwala mi przejść do trybu PAL60 i rozwiązać, że nieprawidłowy współczynnik Aspect i wolniejsze prędkości dla Sonic 1.

Mówiąc o GameCube, nowsze konsole jak Sega DreamCast, a także sam GameCube i oryginalny Xbox pozwalają na to PAL60 funkcjonalnie za pomocą portu VGA DreamCast, jak również, że karta ATI GFX GameCube ma możliwość przełączania PAL60 dla większości swoich gier, tak samo dla Xboksa. Ale nie wszystkie PlayStation 2 PAL gry mogą działać wyłącznie w PAL60, który jest prawdziwym bólem w szyi, zwłaszcza, jeśli trzeba było dużo czasu i wysiłku w niektórych grach, takich jak Grand Theft Auto i Final Fantasy, ale chciał, że nie przechowywać swoje składowania w tej 8MB pamięci karty. Oprócz tego nie wszystkie dane są kompatybilne z różnymi regionami, ponieważ istnieją różnice regionalne, takie jak Luigi Mansion PAL, który nie zawiera pełnej repliki danych gry, takie same z Pokemon PAL kanału i Pokemon Colosseum PAL. W związku z tym należy odwrócić inżyniera lub heksedit, aby spróbować pomyślnie zaimportować dane składowania PAL do pracy dla wersji NTSC.

W każdym razie, skupmy się na korzyściach płynnych z telewizorów kineskopowych PAL, prawda?

Więc pomimo swoich wad, wolniejsze rozgrywki może nie jest tak źle dla Racing lub Time Trial gry, które wymagają szybkiego myślenia, jak również dla PGA Tour gry Golf, które wymagają umiejętności synchronizacji, aby nacisnąć przycisk w dokładnym momencie, aby zapewnić dokładne ujęcia. To, co mam na myśli, to jest po naciśnięciu przycisku (B), aby uruchomić Back Swing bar w polu Peroprocentowania iść w lewo, aby zbudować zasilanie, ale trzeba nacisnąć (B) ponownie, aby upewnić się, że zatrzymuje się w 100%, jak to ponad 100% nie pozwala również dłuższe strzały, ale zmniejszenie dokładności. To dlatego musisz wcisnąć (B) ponownie po raz ostatni, ale w dokładnym momencie, że bar wraca do 0%. W przeciwnym razie, spowoduje to ujęcie krzywej w prawo (jeśli nie zostanie naciśnięty) i w szorstce. Spójrzcie na ten film i pokażę wam, co mam na myśli i wyjaśnię, dlaczego telewizory kineskopowe mogą się przydać:-



Więc powodem, dla którego gry są uruchamiane w telewizorach CRT i za pomocą przewodowego kontrolera jest ze względu na najniższy wyświetlacz i opóźnienie wejściowe. Poza tym, że jest RetroArch, że otrzymasz, instalując RetroPie dla Raspberry Pi cierpi z tych opóźnień i sprawia, że gra PGA nie jest możliwe, chyba że masz słabe opcje, które niestety nie będzie tak gładka i responsywna w porównaniu do jazdy, że gra natywnie na Mega Napęd i za pomocą kineskopu CRT. A kolejnym dobrym powodem do gry w tej grze PGA w 50Hz jest to, że daje więcej czasu myślenia i naciśnij (B), że odpowiedni czas.

Tutaj mam zamiar podsumować Pros i Cons.

Plusy:-

" Wolniejsze rozgrywki przy 50Hz mogą pozwolić Ci więcej myśleć czas zamiast iść w stresujące panikę
" PAL jest technicznie lepszy, to ma nieco większą przepustowość niż NTSC
" Filmy lub filmy mogą grać niemalże w synchronizacji w PAL 50Hz lub 576i25 jako ich 24 FPS jest 1 cykl z dala od ich zmiennej przewidywanej częstotliwości odświeżania
" Amiga ECS Chipset i ich Amiga Video Connectors (A520) wydają się umożliwiać obsługę NTSC dla starych telewizorów kineskopowych PAL
" PAL wyświetla więcej wierszy na 625 zamiast 525
" Niska rozdzielczość, jak 320x200 lub 320x240 nie jest przeplataniem się z retro 8-bitowe i 16-bitowe gry, które nie produkują migotania artefaktów
" Wolniejsze filmy wideo o przeplotkach 50Hz mogą pozwolić na wolniejsze migotanie, ponieważ szybko widoczne migotanie może spowodować drgawki i drgawki.
" I PAL CRTs mają najniższe opóźnienie wyświetlania niż PAL Plasma, OLED i telewizory LCD


Cons:-

" PAL nie był pionierem, aby stać się pierwszym regionalnym formatem telewizora, który stał się bardziej wszechobecny-jako że PAL nie został po raz pierwszy nadał się do lat 60.
" Gry PAL, które nie były zoptymalizowane ze swoich odpowiedników NTSC, nie są wykonywane z taką samą prędkością
" Ponieważ Japonia nie korzysta z PAL oznacza, że ich gry, jak również ich telewizory, mogą nie mieć wyprodukowanych telewizorów, które mają być w pełni zoptymalizowane dla widzów PAL i graczy-w zależności od zapewnienia jakości


Jest sporo gier PAL, które wydają się lepsze niż wersje NTSC, ale nie wiele. Oto kilka przykładów: https://gamerant.com/pal-games-better-than-ntsc/