PDA

Погледнете ја целосната верзија: Компресирање мапи за сервери базирани на FastDL SRCDS/Half-Life 2



RoboCop
27 декември 2016 година, 12:30 часот
Дали сте уморни од индивидуално компресирање .bsp мапи што ви се потребни за да ја подобрите брзината FastDL за вашите сервери како CSGO, TF2 и DoDS? Па, тука е решението, користете bzip2 и алатки.

Ве молиме имајте предвид: компресирањето .bsp. Мапи за серверите на HLDS SteamPipe повеќе нема да работи.

Прво, преземете ја оваа датотека bzip.zip што ја собрав од страницата srcds.com, но ја изменив со најновата верзија bzip.exe 1.0.6.

Второ, ставете ги сите датотеки bsp во папката /компресирај, но бидете сигурни дека тие мапи се направени за одреден гејмод и не ги мешајте со разни мапи на SRCDS.

Конечно, кликнете двапати на сериската датотека bzip.bat и оставете ја да работи на CMD за да го видите напредокот на компресијата.

Еј престо, треба да работи сега каде што .bsp датотеките се сега како bsp.bz2 екстензии на датотеки.

И тоа е случај само со додавање на тие мапи во вашиот FastDL сервер користејќи FTP/SSH.

Така, не успеавте да ги компресирате вашите мапи во FastDL за поголема брзина, но исто така заштедивте многу простор за вашиот FastDL сервер.

Пробај!

Automatic Translations (Powered by vBulletin Enterprise Translator):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseYiddish
Translations made by vBET 4.10.1